0-4 Damian Limberger 80'

LKS: Daniel Ochała (Marek Urbanek 46') - Paweł Gawron, Wojciech Guzik, Mateusz Cieśla, Damian Zięba - Tomasz Wojnar (Artur Smolik 70'), Wojciech Zagórski (Łukasz Wojnar 65' - Wojciech Szal 85'), Mateusz Stanisz, Marcin Gierlicki - Grzegorz Stec, Norbert Koszela.

Tęcza: Tomasz Biały - Artur Goleń, Konrad Dranka, Damian Pasterkiewicz, Tomasz Mikosz - Sebastian Gruszka (Moustafa Gharib 60'), Damian Limberger, Adrian Limberger (Michał Żołna 88'), Sebastian Dubiel (Kamil Prętnik 80') - Damian Wąchała, Wojciech Biały (Tomasz Woźniak 80').

Żółte kartki: Norbert Koszela - Damian Wąchała, Wojciech Biały, Tomasz Mikosz.

W niedzielne , deszczowe południe na stadionie w Moderówce doszło do pojedynku dwóch zespołów, które zdecydowanie w poprzednim sezonie wygrały B klasę. W naszej drużynie zabrakło: Przemka Szymbary, Bartka Waliszki, Konrada Macieika, Daniela Bałuki, Damiana Żołny oraz Jarka Pełdiaka. Od początku spotkania przewagę osiągnęli przewagę, którzy co chwile stwarzali groźne sytuację. W 9 minucie z dystansu mocno uderza Zagórski ale T.Biały paruje piłkę na poprzeczkę. Chwile później ten sam zawodnik uderza z ponad 20 metrów i tym razem brakuje mu szczęścia gdyż piłka ląduje na słupku. W 15 minucie pierwsza groźna sytuacja Tęczy i od razu pada bramka. Do rzutu wolnego na 25 metrze podszedł D.Pasterkiewcz. Pierwsza jego próba trafia w mur ale potężna dobitka wpada pod poprzeczkę i wychodzimy na prowadzenie. Bramka ta była o tyle zaskakująca dla gospodarzy, że zanim otrząsnęli się po niej było już 2-0. W 25 minucie Wąchała minął trzech rywali wpadł w pole karne i zagrał na 5 metr do W.Białego, który strzałem z bliskiej odległości podwyższa prowadzenie. Po tej bramce nadal groźnie atakują gospodarze. W ciągu pięciu minut dwukrotnie w bliźniaczych akcjach przed szansą staje Koszela po wrzutkach W.Guzika ale zarówno w pierwszej jak i drugiej okazji nie czysto trafia w piłkę i piłka przechodzi koło bramki. W 32 minucie ten sam zawodnik znalazł się w sytuacji sam na sam ale przegrywa pojedynek z T.Biały. Trzy minuty później Zagórski mocnym strzałem trafia w słupek. W 38 minucie kolejna zabójcza odpowiedź Tęczy. Na prawej stronie akcję wyprowadzili Gruszka z Goleniem , następnie ta trafia do W.Białego który wrzuca w pole karne, tam najwyżej wyskakuje Wąchała i zgrywa głową do Dubiela który mocnym uderzeniem z 12 metrów nie daje szans golkiperowi gospodarzy. Jeszcze przed przerwą po wrzutce W.Białego z rzutu rożnego głową strzela Wąchała ale piłka odbija się od obrońcy Moderówki i minimalnie przechodzi obok słupka. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Moderówka atakowała a Tęcza wyprowadzała groźne kontry. W 50 minucie po strzale Koszeli nasz zespół ratuje T.Biały. W 57 minucie po uderzeniu z dystansu piłka ponownie ląduje na poprzeczce a dobitka M.Cieśli na słupku. W 65 minucie szanse miała nasz drużyna ale piłka po centrostrzale W.Białego ląduje na poprzeczce. Następnie szansę dla gospodarzy miał G.Stec i M.Gierlicki ale dwukrotnie piłka przelatuje minimalnie obok słupka. W 75 minucie po krótkim wybiciu z rzutu rożnego z 16 metrów groźnie uderza Dranka ale Urbanek końcami palców paruje piłkę na rzut rożny. Chwilę później w sytuacji sam na sam znajduje się Koszela ale ponownie udanie interweniuje dobrze spisujący się T.Biały.  W 80 minucie składna akcja Tęczy kończy się 4 golem. A.Limberger wyprowadził kontrę, zagrał do W.Białego, ten na 10 metr do D.Limbergera a młodszy z braci obraca się z obrońcą i strzela nad bezradnie interweniującym Urbankiem. Jeszcze w końcówce szansę dla Moderówki miał G.Stec i M.Gierlicki ale ich uderzenie były niecelnie podobnie jak strzał Wąchały , kiedy to stanął przed szansą po zagraniu M.Ghariba. Tym razem szczęście naszej drużynie dopisało czego nie można powiedzieć o gospodarzach... Tęcza w tym spotkaniu zagrała praktycznie ze stuprocentową skutecznością, czego brakowało w poprzednich spotkaniach. Dzięki tej wygranej nasza drużyna awansowała na 4 miejsce w tabeli.

Treningi w tym tygodniu odbędą się w środę i piątek o godzinie 17.00.