W Zręcinie grali dla WOŚP!!

• autor: Tęczowiec, 2016-01-12 09:50

Po mimo niesprzyjających warunków pogodowych, udało się rozegrać mini turniej piłkarski, podczas którego wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierali datki na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Z tego miejsca chcieliśmy podziękować wszystkim za przyjęcie zaproszenia, szczególnie drużynom KS-u Szczepańcowa i Victorii Kobylany, bez których cała akcja nie odbyłaby się. Również naszym młodym zawodnikom, którzy także wystawili swoją jedenastkę do turnieju i walczyli w każdym meczu. Wyniki meczów nie są tu najważniejsze, bo liczyła się dobra zabawa, ale pokrótce postaramy się napisać parę zdań.

nowa-galeria-6358092.jpg nowa-galeria-6358093.jpg nowa-galeria-6358094.jpg

Jeszcze na dzień przed zawodami pogoda dawała nam duże nadzieję, że warunki do gry będą idealne. Niestety, po raz kolejny utwierdziło nas w przekonaniu, że aurę bardzo trudno jest przewidzieć. Wszystkie drużyny przywitał deszcz, wiatr i dość mocno zmrożone boisko. Na szczęście nie odstraszyło to zawodników i wszyscy zgodnie stwierdzili, że można turniej rozegrać :) Ustalono, że grać będziemy 30 min. mecz, a wygrane drużyny walczyć będą o 1 miejsce. W finale zmierzyły się Tęcza Zręcin oraz Victoria Kobylany, góra wyszli goście wygrywając 2:1. O trzecie miejsce zmierzył się KS Szczepańcowa i Juniorzy Tęczy Zręcin, górą byli zawodnicy biało - zielonych. Mimo, że turniej miał charakter bardzo towarzyski nie brakło walki na boisku. Na szczęście wszystko w granicach fair play i bez żadnych złośliwości. Warunki pogodowe sprawiały, że na boisku było sporo przypadkowych akcji, a zmrożona płyta boiska utrudniała poruszanie się zawodnikom. Na wszystkich zebranych na stadionie w Zręcinie czekał wielki gar pysznego, gorącego bigosu oraz bardzo rozgrzewająca herbata, która rozchodziła się w ekspresowym tempie. Chcieliśmy mocno podziękować radnemu Zręcina, Wojciechowi Żurkiewiczowi oraz Pani Monice Subik za pomoc i wsparcie finansowe w przygotowaniu całego turnieju. Bez tej pomocy ciężko byłoby przygotować chociażby cieple posiłki dla wszystkich. Oczywiście nie można zapomnieć o wolontariuszach WOŚP, którzy kilkukrotnie pojawiali się na naszym stadionie. Każdy wrzucił symboliczną złotówkę do puszek i choć kwota może nie była najwyższa to cieszymy się, że mogliśmy się przyłączyć do Wielkiej Orkiestry Świąteczej Pomocy. Mimo złej pogody cieszymy się, że udało się zorganizować taką akcję w Zręcinie i to już IV raz. Wierzymy, że zapisze się ona w zręcinskim kalendarzu na dłużej, a z roku na rok będzie coraz lepiej. Wszystkim obecnym w tym dniu na naszym obiekcie serdecznie dziękujemy :)
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.